Kuchyňka

Domácí práce, jakou je právě vaření a servírování jídla, patří mezi nevyhnutelné součásti života pro všechny žáky školy. Základním dovednostem vaření se mohou naučit právě při hodinách praktické výuky. Zařízení učebny připomíná ve všech ohledech vybavení běžné kuchyně v domácnosti. Nechybí zde varná deska, trouba, elektrický robot, plně vybavené sady příborů a nádobí. Pro usnadnění práce s úklidem pomáhá také myčka nádobí. Kuchyňská linka je vestavěná přímo na míru, v prostoru je pak umístěn dnes velmi moderní ostrůvek.

Skoro „Jako doma“

Sklokeramická varná deska, horkovzdušná elektrická trouba, myčka nádobí. Širokou pracovní desku ocení kdejaký kuchař. Sada nádobí a příborů pro 6 osob je k dispozici u každé pracovní stanice.

Dobrou chuť

Nejenom uvařit, ale i správně a úhledně jídlo naservírovat je dovedností, kterou se musí dobrý hostitel naučit. Stolování je jednou z neodmyslitelných součástí výuky domácích prací.

Já se o to postarám, pomůžu ti s úklidem

Vybavení jednotlivých pracovních míst nabízí žákům možnost vyzkoušet si, jak to funguje v dnešní domácnosti. Od vaření, přes konzumaci až po úklid pracovní plochy a nádobí.

Kuchyňka