Lípy v aleji i od 6.C a 8.B

29.11.2021

Ve čtvrtek 18. listopadu se k sázení lip na Skřivánčím poli přidaly třídy 6. C a 8. B. Technické zázemí bylo perfektně připraveno. Zaměstnanci technických služeb dovezli stromy, nářadí i další pomůcky na místo výsadby.

Malí zahradníci se hned pustili do práce. Začali s velikým nasazením, ale po chvilce zjistili, že práce nebude snadná. Kořeny a kameny se stávaly překážkou. Máme však děti houževnaté, a tak tyto obtíže překonaly. Zapomněly i na svačinu.

Jak už to bývá při pobytu venku, příroda nám přichystala překvapení. Narazili jsme na strnada, sojku, žlunu. Povídání o národním stromu - lípě, metodách sázení stromů, druzích nářadí a jejich správném používání se stalo přirozenou součástí výuky.

Alej na Skřivánčím poli by musela vést snad až na Dymník, takový byl zájem o sázení v naší škole i mezi veřejností.

Martina Kolářová


6.C a 8.B sází lípy