Exkurze Praha

13.10.2021

Poslední zářijový čtvrtek se žáci šesté a sedmé třídy vypravili do hlavního města. Počasí bylo skvělé a celá akce se vydařila, a to hlavně díky samotným žákům, kteří zvládli naplánovat celou exkurzi. Abychom mohli vyrazit, museli připravit vše, co je potřeba k zajištění celé akce. Podařilo se jim zajistit dopravu, napsat návratky, vytvořit předběžnou kalkulaci, naplánovat trasu, vytvořit informační lístečky a mnoho dalšího. Děti pracovaly ve skupinkách a všichni svou část zvládli bez větších potíží a hlavně včas. Díky tomu jsme dostali povolení i od paní ředitelky a nic nám nebránilo naši exkurzi realizovat.

Cílem výpravy byla hned dvě muzea. V nově otevřeném Národním muzeu jsme se nechali unést výstavou s názvem Sluneční Králové, kde jsme se vrátili do doby až 3. tisíce let př. n. l. do tajuplné a dechberoucí éry pyramid, sarkofágů a faraonů. Téma velmi aktuální, neboť šestou třídu čeká tento rok a sedmá ho má čerstvě za sebou. 

Výstava byla rozložena v několika sálech, kde žáci ve skupinkách zodpovědně vyhledávali informace, které doplňovali do pracovních listů.  A dozvěděli se díky tomu mnoho zajímavostí. 

Druhým muzeem bylo Muzeum Fantastických iluzí Pavla Kožíška, které sice nepatří mezi velká muzea, za to se zde smí na vše sahat, fotit a nahlas se smát. Muzeum ukazuje, jak snadné je zmást lidské oko. 

Během dne jsme měli čas i na občerstvení, které si děti užily v McDonald\'s, který si pro vychutnání oběda vybraly.  Domů jsme dorazili ve večerních hodinách unavení, ale všichni spokojení. A my učitelé jsme zvědaví, co nám děti naplánují na příště.


Třídní učitelky VI. a VII. C


Exkurze Praha