30. 11. - Jdeme zpátky do školy. Sledujte pokyny školy.

30. 11. - Žáci I.stupně přicházejí 7:40 - 7:50, žáci II.stupně 7:55 - 8:05.

30. 11. - Jdeme zpátky do školy. Sledujte pokyny školy.

Zahájení výuky na 1. stupni

Vážení rodiče
Přibližuje se pondělí 25. května - den, kdy se pro vaše děti opět otevře základní škola. Protože otevření školy je zatím pouze pro I. stupeň a je spojeno s určitými omezeními dané metodickým pokynem MŠMT, předkládáme vám důležité body k nástupu a organizaci docházky.

● Zahájení výuky bude  25. 5. 2020.

● K docházce se musíte přihlásit u svých třídních učitelů do 18.5.2020 včetně, prostřednictvím mailů nebo písemně na recepci nebo do schránky školy (telefonát nebudeme uznávat). V přihlášení uvedete jméno a příjmení dítěte, třídu a zda máte zájem i o odpolední pobyt dítěte ve škole v době do 16:00. Skupiny, jak je postavíme, už nesmíme do konce docházky měnit. Na základě výsledků předběžného telefonického zjišťování bude školní skupina = třída. Problém může nastat pouze v případě zájmu i o odpolední výuku, kdy vaše dítě bude přiřazeno do skupiny, ve které bude probíhat odpolední výuka.

● Přihlášení je závazné a každou nepřítomnost musíte omlouvat standardním způsobem.

● Škola bude v provozu od 8:00 do 16:00. Z toho „výuka“ bude realizována od 8:00 do 11:40 pro všechny ročníky 1. – 5.

● Provoz školní jídelny nebyl přerušen a obědy si již nyní můžete objednávat přes internet. Kdo bude ve škole i odpoledne, pro toho je oběd povinností.

● V pondělí 25. 5. otevíráme školu v 8 hod., ale počítejte s tím, že děti nepůjdou přímo do budovy, ale budou rozděleny do školních skupin k jednotlivým pedagogům (obdoba zahájení školního roku, kdy se setkáváme na pozemku školy před budovou). Nesmíte však zapomenout, že každé dítě musí před zahájením výuky odevzdat podepsané „Čestné prohlášení“ a musí ukázat minimálně dvě roušky a sáček na ně. Po celou dobu děti dodržují dvoumetrové rozestupy.

● Nebudou fungovat šatní skříně a šatny. Děti si své věci budou nosit přímo do učebny do své přidělené lavice. Tam se budou i přezouvat. Ve škole nebude nic zůstávat. Nebudou v lavici zůstávat ani náhradní roušky!

● Do areálu školy mohou vstupovat pouze děti bez doprovodu rodičů. Do budovy školy vstupují společně s vyučujícím.

● V jídelně se budeme stravovat po vytvořených skupinách. Každý k okénku přistupuje samostatně v rozestupu (značky budou na podlaze). Vše, včetně příborů, táců, jídla a pití, dostane dítě u výdejního okénka. Po odchodu se místa budou dezinfikovat, aby mohla nastoupit další skupina.

● Roušky se budou nosit v celé budově školy i ve třídě. Pedagog může rozhodnout o jejich sundání v případě, kdy děti sedí v lavicích ve dvoumetrových rozestupech. Sportování a tělesná výchova  je zakázána, ale budeme se snažit být co nejvíce ve venkovním areálu školy.

● Rouška se odkládá pouze do přineseného sáčku.

● Hygiena – u vstupu do budovy školy bude umístěna dezinfekce. Dezinfekce a mýdlo bude v každé třídě, na každé používané toaletě a u jídelny. Stejně tak papírové ručníky. Všechny prostory školy, kde se budou pohybovat děti, budou pravidelně dezinfikovány.

● Děti musí respektovat hygienická nařízení kteréhokoliv zaměstnance školy. Při nedodržování těchto pravidel může být dítě vykázáno ze školní skupiny a tím i z dobrovolné docházky.

● Dítě s příznakem jakéhokoliv nakažení či nachlazení vůbec do školy neposílejte, v takovém případě je nemůžeme zařadit do školní skupiny.

● Pokud by dítě vykazovalo příznaky až během výuky, budeme jej muset dát do izolace a informovat zákonného zástupce a příslušnou KHS.

● Vyzvedávání ze školy - ideální bude, když dítě bude odcházet samo. U těch, které půjdou s doprovodem, bude zapotřebí vyčkat před vstupem do areálu školy na příchod celé školní skupiny (dodržujte dvoumetrové odstupy).

● Pro ty, kteří nenastoupí k této dobrovolné docházce, budeme i nadále předávat učební materiály již zavedeným způsobem

.
Závaznou přihlášku a Čestné prohlášení si můžete vytisknout z webu školy nebo vyzvednout na recepci školy v době 8 - 12 hod.
Může se stát, že tato výše uvedená pravidla se změní s tím, jak budou postupně uvolňovaná opatření v rámci našeho běžného života (např. nošení roušek). O všech změnách vás budeme včas informovat.
Pozdravujte děti, těšíme se na ně.

Ivana Preyová

Závazná přihláška ke vzdělávání