6. - 17.4. - Zápis dětí do 1. ročníku ZŠ

Od 11.3.20 - UZAVŘENÍ ŠKOLY - MATEŘSKÝCH ŠKOL SE UZAVŘENÍ NETÝKÁ!

Ještě jdu k Ještědu

Patnáctičlenná, věkově pestrá výprava z turistického kroužku při základní škole v Krásné Lípě vyrazila v sobotním ránu 15. února hledat sníh. S využitím výhodné jízdenky EURO NISA TICKET (pro 5 osob za 320,- Kč, na všechny druhy dopravy v euroregionu) jsme vyrazili vlakem do Liberce, dále tramvají č. 3 pod horu Ještěd. Po krátkém pěším pochodu k spodní stanici kabinkové lanovky. Lanovka je v provozu od roku 1933, výškové převýšení 400 m překoná za 4 minuty a je potřeba si na ni přikoupit místenku za 35,- korun. Vyvezli jsme se z takřka jarního Liberce nad bílou oblačnou peřinu k zasněženému horskému hotelu Ještěd. Ve skutečně zimní atmosféře jsme se z vyhlídky rozhlédli do okolí. Na jižní návětrné straně se pod oblaky objevoval Ještědský hřeben, směrem k severozápadu byl otevřený výhled do Polska a na Lužické hory. Po červené turistické značce tzv. „hřebenovce“ jsme začali po zasněžené cestě sestupovat kolem sjezdových tratí k chatě na Pláních pod Ještědem. Cesta rychle ubíhala, neboť se velká část dala sjet. Někdo se klouzal po nohách, někdo po zadku, většina však překvapivě po břiše, jako v televizi skeletonisté. Po obědové pauze, nějaké té koulovačce a krátkém lelkování jsme pokračovali v sestupu do Horního Hanychova. Míjeli jsme přírodní památku Panský lom. Čím níže jsme sestupovali, tím méně bylo sněhu, o to však více bláta. Na konečné jsme nasedli do tramvaje a zajeli jsme do centra Liberce. Prošli jsme k zdobné liberecké radnici, vyfotili se u soch akademického sochaře Olbrama Zoubka a spěchali jsme zpět k libereckému nádraží, abychom se přes Rybniště vrátili ještě za světla zpět do Krásné Lípy. Našlapali jsme asi osm kilometrů, užili jsme si zimní horskou krajinu, různé způsoby dopravy i spoustu legrace a zábavy.

Martina Kolářová

Březen

• Městské kolo recitační soutěže (Rumburk)
  • IV.A buchtobraní