Od 1.9.20 - Přijmeme učitele - učitelku II. stupně

Preventivní listopadový projektový den ve škole

Po projektovém zářijovém dnu, přišel další, ale tentokrát s názvem: Poznej sebe, druhé a nástrahy kolem nás! Témata byla zadána po ročnících. První třídy měly téma Rodina, kamarádi, druhé třídy Zdravý životní styl, třetí třídy Dopravní výchova, čtvrté třídy Nebezpečí kolem nás, páté třídy Školní práva a povinnosti, šesté třídy Návykové látky, sedmé třídy Šikana, kyberšikana, osmá třída Nelegální drogy a nejstarší ročník Partnerství, předčasný sex. Mimo těchto zadaných témat, kterým se ročníky věnovaly dle zadání, byly žákům poskytovány přednášky, filmy, kvízy, hry, výtvarné náměty atd. Také jsme měli možnost zavítat do krásně opraveného T - klubu, kde se nám představila činnost tohoto klubu.
Třída 5. B měla pozvané dva policisty p.Chlubnu a p. Rýdlovou, kteří dětem udělali přednášku v souvislosti zadaného tématu- práva, povinnosti, záškoláctví. Také poukázali na nebezpečí se kterými se mohou setkat na ulici, se šikanou ve škole, či jaké jsou nástrahy v podobě počítačů . Dvouhodinová přednáška děti nadchla a dlouho poté na tyto témata diskutovaly .
Den prevence se určitě vydařil po všech stránkách a budeme v očekávání dalších témat v dalších projektových dnech.

Mgr. Renáta Hegnerová

Srpen