20.2. - Předškolní univerzita - Český jazyk

24.-28.2. - Jarní prázdniny

Exkurze do továrny Novia

Naše paní učitelka nám po domluvě s panem Ing.Veselíkem domluvila na jedno zářijové dopoledne prohlídku továrny Novia, v rámci velkých oslav našeho města. Rádi bychom poznali minulost i součastnost výroby v našem městě a začali jsme právě touto exkurzí.
Po příchodu se nás ujali manželé Bártovi, kteří jak jsme ihned zjistili, jsou lidé na svém místě a velcí odborníci. Také se tomuto řemeslu věnují již dlouhá léta a o továrně a výrobě produktů hodně vědí. Jejich vyprávění bylo velmi poutavé a zajímavé.
Nejenže nás ochotně provedli celou továrnou, ale také nám ukázali náročnou výrobu punčocháčů, ponožek, svetrů a čepic. Ani by jste nevěřili, pro koho tato továrna vyrábí. Jsou to výrobky pro armádu, policii jak státní tak městskou, uniformy pro děti do škol jak základních, středních i školek, pro leteckou společnost, švýcarskou poštu atd. Dokonce i oblékali naše sportovce na zimní olympijské hry. Zákazníků mají opravdu hodně a jejich výrobky stojí za to.
Proto přejeme všem zaměstnancům hodně zakázek a hlavně příjemné zákazníky. Moc za tuto zkušenost děkujeme, velice se nám u vás líbilo.

Žáci třídy 5.B s paní uč. Mgr. Hegnerovou

Únor

• IV. C bruslení
  • 10,00 - divadelní představení pro MŠ a 1. třídy
  • Předškolní univerzita - Svět člověka
  • II.A - buchtobraní
  • IV.C + V.C Projektový výuka (5.-11.2.)
  • 17,00 Vernisáž výtvarných děl - III.C
  • I.C, II.C, III.C exkurze - Planetárium Praha