18.-20.11. - Třídní schůzky

29.-30.10. - Podzimní prázdniny

Návštěva z Běloruska

Naší školu v polovině září navštívila běloruská delegace zastoupená úředníky z ministerstva životního prostředí, vědci z oboru biologie a ekologie, tvůrci knih a učebnic přírodopisu a učitelkami přírodních věd. Cílem jejich návštěvy bylo nahlédnout do prostředí naší školy, která je oceněna titulem Ekoškola v rámci České republiky.

Prohlídku školy si vzali za své žáci z ekotýmu Honza Ďurčo, Matyáš Sejk a Simona Hejduková hosty provedli po celé škole a ukázali vše, co je spojené s prací, kterou oni a jejich spolužáci odvedli během uplynulých 15 let. Odpovídali na zvídavé dotazy našich hostů. Poté jim mladší spolužáci ukázali pomůcky používané nejen v hodinách přírodopisu konaných venku na zahradě, parku, lese, ale i matematice, českém jazyce a dalších. Paní učitelka Chňapková doplnila informace o metodice výuky „Učíme se venku“, o „Badatelském vyučování a také o spolupráci se společností Tereza.
Další část návštěvy se uskutečnila v přímo v hodině přírodopisu v VI. B. Právě probíhala hodina věnovaná tématice „kůrovce“. Děti měly rozhodnout, který les poskytuje kůrovci nejvhodnější podmínky pro přemnožení. Ani přítomnost 20 dospělých je nezastavila v bádání. Ještě po hodině probíhaly otázky a odpovědi.
Aneta Skokanová, Anička Kacálková, Nikola Špuláková a Pepina Marschnerová čekaly s jistou nervozitou, až budou moci promluvit o našem školním sadu. Připravené fotky a bezprostřední dětský projev naši hosté velmi ocenili.
Jistě mnohé stejné či podobné metody environmentální výchovy uplatňují i v Bělorusku, ale snad jim naše škola předala i nadšení z výuky. Pro naše žáky to byla zkušenost předávat své plody práce, komunikovat, prezentovat. Však i to je výuka.
Děkuji výše jmenovaným dětem.

Martina Kolářová

• V. B - ukázka práce sokolníka pražského letiště
  • V.C - exkurze NPČŠ (výhra v soutěži NPČŠ)
  • IV.A+IV.C plavání
  • I.C - výuka Pč (návštěva ZZ ve výuce)
  • I. A Buchtobraní
  • II.A, II.C, V.A - přírodovědná exkurze NPČŠ
  • 72 hodin
  • III.A, III.C, V.B - přírodovědná exkurze NPČŠ
  • VII. B beseda s p. Venckem
  • IV.A+IV. C plavání
  • III. C Buchtobraní
  • IV.A, IV.C, V.C přírodovědná exkurze NPČŠ
  • VI.A, VI.B, IX. přírodovědná exkurze NPČŠ
  • II.C - dlabání dýni
  • 1. až 4.ročník KONCERT
  • 5 až 9. ročník FILMOVÉ a MUZIKÁLOVÉ HUDBY
  • I.AC divadelní představení - Divadlo Vdf.
  • VII.A, VII.B, VIII. přírodovědná exkurze NPČŠ
  • VII. A Buchtobraní