20.2. - Předškolní univerzita - Český jazyk

24.-28.2. - Jarní prázdniny

Návštěva z Běloruska

Naší školu v polovině září navštívila běloruská delegace zastoupená úředníky z ministerstva životního prostředí, vědci z oboru biologie a ekologie, tvůrci knih a učebnic přírodopisu a učitelkami přírodních věd. Cílem jejich návštěvy bylo nahlédnout do prostředí naší školy, která je oceněna titulem Ekoškola v rámci České republiky.

Prohlídku školy si vzali za své žáci z ekotýmu Honza Ďurčo, Matyáš Sejk a Simona Hejduková hosty provedli po celé škole a ukázali vše, co je spojené s prací, kterou oni a jejich spolužáci odvedli během uplynulých 15 let. Odpovídali na zvídavé dotazy našich hostů. Poté jim mladší spolužáci ukázali pomůcky používané nejen v hodinách přírodopisu konaných venku na zahradě, parku, lese, ale i matematice, českém jazyce a dalších. Paní učitelka Chňapková doplnila informace o metodice výuky „Učíme se venku“, o „Badatelském vyučování a také o spolupráci se společností Tereza.
Další část návštěvy se uskutečnila v přímo v hodině přírodopisu v VI. B. Právě probíhala hodina věnovaná tématice „kůrovce“. Děti měly rozhodnout, který les poskytuje kůrovci nejvhodnější podmínky pro přemnožení. Ani přítomnost 20 dospělých je nezastavila v bádání. Ještě po hodině probíhaly otázky a odpovědi.
Aneta Skokanová, Anička Kacálková, Nikola Špuláková a Pepina Marschnerová čekaly s jistou nervozitou, až budou moci promluvit o našem školním sadu. Připravené fotky a bezprostřední dětský projev naši hosté velmi ocenili.
Jistě mnohé stejné či podobné metody environmentální výchovy uplatňují i v Bělorusku, ale snad jim naše škola předala i nadšení z výuky. Pro naše žáky to byla zkušenost předávat své plody práce, komunikovat, prezentovat. Však i to je výuka.
Děkuji výše jmenovaným dětem.

Martina Kolářová

Únor

• IV. C bruslení
  • 10,00 - divadelní představení pro MŠ a 1. třídy
  • Předškolní univerzita - Svět člověka
  • II.A - buchtobraní
  • IV.C + V.C Projektový výuka (5.-11.2.)
  • 17,00 Vernisáž výtvarných děl - III.C
  • I.C, II.C, III.C exkurze - Planetárium Praha