Od 1.9.20 - Přijmeme učitele - učitelku II. stupně

Dobrodružná cesta na Šaunštejn

V rámci projektů naši školu pozvala MAS Český sever, z.s. na program:  České Švýcarsko v kostce (1. – 2. stupeň ZŠ a SŠ).

S nimi a průvodkyní Helenou Doudovou jsme se vydali my 5. B a 2. B na výlet malebnou krajinou Českého Švýcarska. Byli jsme svědky rozmanitosti krajiny (hluboké kaňony, skalní útvary, vyhlídky, panoramatické výhledy, lidová architektura, fauna a flóra) národního parku České Švýcarsko.
Sestoupili jsme do údolí říčky Kamenice k Dolskému mlýnu a k pravěkému nalezišti Okrouhlík. Čekal nás výstup na skalní vyhlídku loupežnického hradu Šaunštejn přes Zámecký vrch. Cestou jsme se dozvěděli mnohé o historii, architektuře a přírodních zajímavostech regionu. Děti se těšily ze společných her a drobných výher.

Z projektu MAP II byla hrazena jak cena programu, tak doprava (příprava a realizace programu, doprovod certifikovaného průvodce, drobné odměny).

M. Kolářová

Červenec