22. 5. - Fotografování tříd

Exkurze do Zubrnic třídy IV. B

Pár dní před Velikonocemi, na škaredou středu, naše třída vyrazila na exkurzi do skanzenu Zubrnice. Chtěli jsme také vědět, jak se takové velikonoční svátky dodržovaly na vesnici.
Slečna průvodkyně se nám velice věnovala a moc hezky o této vesničce povídala a to proto, že celá rodina odtud pochází. Takže jsme se právě od ní tyto velikonoční zvyky dozvěděli a nejen to.
Vyprávěla, jak se na takové vesnici žilo, o životě sedláka, o krásné škole, kam chodila i její babička. A právě tam jsme se zastavili delší dobu, jelikož se dětem ve školních lavicích našich praprababiček náramně líbilo a mohly si vyzkoušet psaní starým perem namáčeným v inkoustu, ale také se seznámit s tresty, které pan učitel používal. I přesto se nechaly slyšet, že by do takové školy rády chodily.
Exkurze se nám opravdu moc líbila a jsme rádi, že jsme se v tento sváteční čas na toto místo podívali.

Květen
  • Dětská konference
  • V.B - exkurze NPČS
  • Výlet Ekotýmu
  • Výlet Ekotýmu
  • Dopravní soutěž Mladý cyklista
  • II.A, II.C - divadelní představení (divadlo Vdf.)8,55 hod.
  • VI. B Buchtobraní
  • DIVADÉLKO PRO ŠKOLY9,00 - 1.-4. ročník Z Devatera pohádek 10,30 - 5.-9. roč. - Fenomén K. Čapek
  • Pracovní dílny s truhlářem8,00 - IV.+V.C 10,00 - II.C
  • Fotografování tříd