Tak jako každý rok, tak i letos pro nás připravil Ekotým naší školy dva velmi poučné a hodnotné dny k oslavě Země.

Ve čtvrtek 25.4. jsme ráno vyrazili po připravených barevných fáborkách směrem k sadu, kde byl náš cíl.
Cestou jsme společně sbírali odpadky do pytlů - to vám bylo různých věcí!! Po příchodu k našemu cíli se děti rozešly po připravených stanovištích, kde děti z Ekotýmu měly připraveny úkoly a také povídání o sadu. Dozvěděli jsme se o úplném začátku tohoto sadu, o brigádách, prořezávání větví, zaměřování a o lidech, kteří s touto myšlenkou - obnovit sad, vlastně přišli a pomáhají v realizaci. Tento den byl určitě velmi zajímavý, jak pro nás, tak určitě i pro představitele Města Krásná Lípa, kteří se také přišli podívat.

Na  konec si děti mohly upéct vuřta, jelikož skončil zákaz rozdělávání ohně z důvodu velkého sucha.

Druhý den 26. 4. v pátek jsme si s dětmi v prvních hodinách mohli pustit zajímavý film na různá přírodovědná témata.
V deset hodin se děti rozdělily do svých skupin a v okolí školy plnily úkoly a prováděly pokusy, které byly připraveny dětmi - ekotýmáky a jejich učiteli.
Oba dva se dny se opravdu povedly. Sluníčko nám přálo.... a jak by né, slavilo se také na jeho počest přece!!!!

Červenec
10 11 12 13 14