22. 5. - Fotografování tříd

Tak jako každý rok, tak i letos pro nás připravil Ekotým naší školy dva velmi poučné a hodnotné dny k oslavě Země.

Ve čtvrtek 25.4. jsme ráno vyrazili po připravených barevných fáborkách směrem k sadu, kde byl náš cíl.
Cestou jsme společně sbírali odpadky do pytlů - to vám bylo různých věcí!! Po příchodu k našemu cíli se děti rozešly po připravených stanovištích, kde děti z Ekotýmu měly připraveny úkoly a také povídání o sadu. Dozvěděli jsme se o úplném začátku tohoto sadu, o brigádách, prořezávání větví, zaměřování a o lidech, kteří s touto myšlenkou - obnovit sad, vlastně přišli a pomáhají v realizaci. Tento den byl určitě velmi zajímavý, jak pro nás, tak určitě i pro představitele Města Krásná Lípa, kteří se také přišli podívat.

Na  konec si děti mohly upéct vuřta, jelikož skončil zákaz rozdělávání ohně z důvodu velkého sucha.

Druhý den 26. 4. v pátek jsme si s dětmi v prvních hodinách mohli pustit zajímavý film na různá přírodovědná témata.
V deset hodin se děti rozdělily do svých skupin a v okolí školy plnily úkoly a prováděly pokusy, které byly připraveny dětmi - ekotýmáky a jejich učiteli.
Oba dva se dny se opravdu povedly. Sluníčko nám přálo.... a jak by né, slavilo se také na jeho počest přece!!!!

Květen
  • Dětská konference
  • V.B - exkurze NPČS
  • Výlet Ekotýmu
  • Výlet Ekotýmu
  • Dopravní soutěž Mladý cyklista
  • II.A, II.C - divadelní představení (divadlo Vdf.)8,55 hod.
  • VI. B Buchtobraní
  • DIVADÉLKO PRO ŠKOLY9,00 - 1.-4. ročník Z Devatera pohádek 10,30 - 5.-9. roč. - Fenomén K. Čapek
  • Pracovní dílny s truhlářem8,00 - IV.+V.C 10,00 - II.C
  • Fotografování tříd