Za vesmírem do IQlandie

V pátek 8. února 2019 Střední zdravotnická škola zorganizovala exkurzi do vědeckého parku IQLANDIA v Liberci. V rámci projektu financovaném Ústeckým krajem nás přizvali jako partnerskou základní školu na Science show. Tematické science show je vhodné doplnění školní výuky přírodovědných předmětů, probíhající frontální formou s možností zapojení žáků do jednotlivých experimentů. Z naší školy se účastnili žáci z pátého ročníku. Nejdříve prožili zkoumání látek předváděné zkušeným lektorem. Poutavě nám představil především prvek kyslík, jaké má vlastnosti, co dokáže, kde ho najdeme. Po skončení si žáci prohlédli jen část expozice vědeckého parku. Měli namířeno do vesmíru a přitom plnili úkoly z pracovních listů. Viděli zde názorný průběh měsíčních fází nebo třeba vliv přitažlivosti vesmírných těles na hmotnost případného návštěvníka. Pak už zbývalo jen trochu času na prohlídku zbývajících částí expozice a rychle se přiblížil čas k odjezdu zpět.
Přestože jsme si nestihli prohlédnout všechno (areál IQLANDIE je totiž opravdu rozsáhlý), žáci akci hodnotí jako povedenou. Mezi nejvýraznější zážitky patřily pokusy s ohněm. A jak velmi často říkal Dominik Denk:“Byla to pecka!“.

Červenec
10 11 12 13 14