AKTUALITYInformace pro vycházející žáky

thumb

Před jarními prázdninami (na začátku února) obdrží každý vycházející žák dvě přihlášky na střední školu se školou ověřeným a potvrzeným prospěchem.

Zápisový lístek nutný pro přijetí na střední školu obdrží rodiče na zvláštní schůzce – termín bude ještě upřesněn.

Přihlášky je nutné dovyplnit: název a adresa střední školy, kód a název oboru, lékařská prohlídka, termín přijímací zkoušky, místo a datum vyplnění, podpis zákonného zástupce a žáka.

Je možné volit: dvě různé školy a dva různé obory,
                           nebo dva různé obory na jedné škole,
                           nebo jeden obor na dvou různých školách.

Obě přihlášky se vyplňují úplně stejně!!! – uvádí se obě školy, oba obory ve stejném pořadí. Na první školu se konají státní přijímací zkoušky 12. 4. 2019, na druhou školu 15. 4. 2019 – je nutno uvést na přihlášce.

Pokud bylo dítě šetřeno v PPP a integrováno během školní docházky, je vhodné přiložit kopie závěrů šetření ke každé přihlášce – žák má nárok na upravené přijímací zkoušky.

Pokud se dítě během školní docházky zúčastnilo krajského či celostátního kola v nějaké soutěži či olympiádě, je vhodné přiložit kopii diplomu či osvědčení k přihlášce – doklad o tom, jakých úspěchů dítě dosáhlo.

Do 1. března 2019 je potřeba přihlášky odeslat (raději doporučeně) na střední školu, nebo je tam osobně odevzdat.

Začátkem dubna přijde na adresu zákonného zástupce dopis, popř. email, ze střední školy s instrukcemi a informacemi k přijímacímu řízení a s kódem, pod kterým bude celé přijímací řízení vašeho dítěte probíhat.

Zápisový lístek odevzdáváte/posíláte na střední školu až na konci dubna po oznámení o přijetí vašeho dítěte na střední školu do 10 pracovních dnů – do té doby pečlivě uschovat, neztratit, nezničit. Před odesláním je nutno na zápisovém lístku dovyplnit horní rámeček – název a adresa střední školy, kód a název oboru, datum, podpis žáka a zákonného zástupce.

Pokud byste měli jakékoli dotazy, nebo pokud byste potřebovali poradit, využijte konzultačních hodin každé pondělí od 12,35 do 13,30 hodin – nebo po telefonické domluvě kdykoli v jiných dnech (školní tel. číslo 731 506 939)

Přeji všem hodně štěstí a úspěchů při přijímacím řízení.

Mgr. Hana Hořeňovská

Vyhledávání

NOVÉ FOTOGRAFIE

logologologologo

Projekty

KALENDÁŘ AKCÍ

« Předchozí

Srpen
2019
Další »
PoÚtStČtSoNe
   
10 11 
12 13 14 15 16 17 18 
19 20 21 22 23 24 25 
26 27 28 29 30 31  
Konec školního roku
partner partner partner partner partner partner
Copyright © 2014 Základní škola a Mateřská škola Krásná Lípa. Vytvořilo studio Web-Style.cz