25.-26. 4. - Den Země

Mezinárodní projekt EDISON opět navštíví naši školu!

V období 19.11.2018 – 25.11.2018 naše škola na 7 dnů opět přivítá 8 mladých studentů - lektorů z nejrůznějších zemí světa. Během tohoto týdne představí dětem svou kulturu, vedou diskuze, hrají hry - a to pouze v anglickém jazyce.

Vizí projektu EDISON je tolerance a příznivé společné soužití české společnosti s různými kulturami a národy na základě jejich porozumění a omezení předsudků a stereotypů. Zároveň se děti učí nebát se odlišného. Díky multikulturní atmosféře, vyvolané zahraničními lektory, je oživena výuka a děti jsou více motivováni ke studiu anglického jazyka a v neposlední řadě také k cestování a objevování jiných zemí a kultur.

Aby mohl být tento projekt znovu realizovatelný na naší škole, je třeba všechny mladé lektory ubytovat v rodinách dětí.

Z tohoto důvodu se tedy obracíme přímo na Vás, na rodiče.

Co se od Vás očekává:

• Zajištění pokoje, který by měl lektor mít sám pro sebe nebo jej sdílel maximálně s jednou další osobou (např. Vaším dítětem). Vše vždy ale závisí na domluvě mezi Vámi a lektorem, takže by nemělo vadit, pokud byste již teď měli v pokoji dvě Vaše děti a ještě lektora.
  • Ubytovací jednotka, ve které by byl lektor ubytován, musí být v bezpečném a zejména čistém prostředí, což je ale na české poměry standardní :)
  • Není vysloveně Vaší povinností zabezpečovat lektorovi jídlo, ale je dobré, když poskytnete alespoň nějaké základní potraviny na snídaně a večeře a pohostíte tak lektora.

Tím, že ubytujete mladého lektora, má Vaše dítě spolu s Vámi možnost zažít jedinečný týden a dozvědět se daleko více o kultuře dané země, současné a politické situaci. Zároveň si zlepšíte své cizojazyčné znalosti, jelikož k běžnému dorozumění postačí opravdu jen základní znalost angličtiny, kterou ovládá i Vaše dítě, takže nemusíte mít strach z možné jazykové bariéry.

Duben
  • 8,00 - I.A, IV.A - divadelní představení (divadlo Vdf.)
  • V. B buchtobraní
  • Odznak všestranosti
  • 9. roč. - VĚNEČEK
  • Zápis do prvních tříd14:30- 17: 00
  • Bubnování
  • Dětská univerzita
  • Šluknovský správňák
  • III.C - pečení velikonočních jidášů
  • 14,00 - 17,00 - konzultační hodiny VI.A
  • IV.B - exkurze Zubrnice
  • III.C - Velikonoční tvoření s rodičiOd 16,30 hod.
  • III.C, IV.C, V.C - exkurze Praha
  • Velikonoční prázdniny
  • Přednáška pro rodiče budoucí prvňáků
  • I. C výuka venku