Kampaň obyčejného hrdinství

26.05.2022

Kampaň je určena pro Ekoškoly (a nejen je) v České republice. Jejím cílem je zapojit co nejširší komunitu z jejich okolí do aktivit, které podporují udržitelný způsob života jednotlivců, domácností i organizací! Kampaň dává návod, jak začít hlavně u sebe.

V naší škole proběhla  kampaň  25. dubna a skončila 29. dubna.

Měli jsme  za úkol během jednoho vybraného týdne aktivizovat co nejvíce lidí do plnění výzev (1 nebo více, záleží na každém jednotlivci). Zapojení účastníci se snažili vybrané výzvy plnit během celého týdne! Po uplynutí tohoto času došlo ke sběru výsledků a vyhodnocení dopadu.

Obyčejné hrdinství je o \"malých\" výzvách a omezeních v každodenním životě a také o tréninku aktivního občanství. Většina tříd se zapojila do úklidu města, jiní informovali veřejnost prostřednictvím plakátů o délce rozpadu odpadků, šili látkové pytlíky na zeleninu a ovoce, sázeli stromy, vysévali semínka, donesli ze svých úspor krmení pro psy v útulku, devátý ročník se snažil omezit užívání informačních technologií. Zkrátka každý ve škole se snažil alespoň v malé míře omezit své pohodlí, a tím přispět v boji proti klimatickým změnám.

Tyto činy (výzvy z kampaně) mají hlavně osobní a morální dopad v místě, kde žijí.

Martina Kolářová

Kampaň obyčejného hrdinství