Exkurze do SIMOVY

10.03.2022
Se školou jsme šli do Simovy. Simova je malá továrna, ve které se šijí silonové polotovary. Byl tam pán, který nás továrnou prováděl. V jedné místnosti jsme viděli, jak stroje šijí ponožky. Jednomu stroji to trvá asi tři minuty. Pak ponožky ze stroje vypadnou do koše, naloží se do pytlů a pak putují do barvírny. Mě se tam líbilo a doufám, že se jim bude v továrně hodně dařit.
Bohdan
 
Spousta lidí vůbec neví, co SIMOVA je a ani nevědí, co se tam vyrábí. Paní učitelka nás tam vzala a zjistili jsme, že se tam vyrábí silikonové ponožky. S pánem, který nás provázel jsme šli nejdřív do menší místnosti, kde bylo hodně materiálu. Hlavně nítě z bavlny, aby byly ponožky příjemné a pak z jiného materiálu, aby byly ponožky pružné. Potom jsme šli do hlučné místnosti, kde byly stroje, které vyráběly ponožky. V každém stroji byl válec s dvěstě jehlami a my si mohli jednu jehlu prohlédnout zblízka.
Dozvěděla jsem se, že dříve vyráběli dvanáct milionů silikonových ponožek ročně. V současné době vyrábějí tři miliony kusů, protože nepracují v sobotu a neděli a protože o ponožky už není takový zájem. Pracuje tu jen 12 lidí. A ponožky se tady už nebarví, ale posílají je do Itálie. Tam taky žije majitel, který je pak prodává hlavně v Itálii.
Markéta a Terka
 

Exkurze do SIMOVY