22.-26.10. - Projektový týden - 100 let republiky

Informace pro vycházející žáky

Před jarními prázdninami (na začátku února) obdrží každý vycházející žák dvě přihlášky na střední školu se školou ověřeným a potvrzeným prospěchem.
Zápisový lístek nutný pro přijetí na střední školu obdrží rodiče na zvláštní schůzce – termín v březnu bude ještě upřesněn.

Přihlášky je nutné dovyplnit:
    název a adresa střední školy, kód a název oboru, lékařská prohlídka, termín přijímací zkoušky, místo a datum vyplnění, podpis zákonného zástupce a žáka.

• Je možné volit: dvě různé školy a dva různé obory,
    nebo dva různé obory na jedné škole,
    nebo jeden obor na dvou různých školách.

Obě přihlášky se vyplňují úplně stejně!!! – uvádí se obě školy, oba obory ve stejném pořadí. Na první školu se konají státní přijímací zkoušky 12. 4. 2018, na druhou školu 16. 4. 2018 – je nutno uvést na přihlášce.

• Pokud bylo dítě šetřeno v PPP a integrováno během školní docházky, je vhodné přiložit kopie závěrů šetření ke každé přihlášce – žák má nárok na upravené přijímací zkoušky.

• Pokud se dítě během školní docházky zúčastnilo krajského či celostátního kola v nějaké soutěži či olympiádě, je vhodné přiložit kopii diplomu či osvědčení k přihlášce – doklad o tom, jakých úspěchů dítě dosáhlo.

Do 1. března 2018 je potřeba přihlášky odeslat (raději doporučeně) na střední školu, nebo je tam osobně odevzdat.

• Do 10. dubna přijde na adresu zákonného zástupce dopis, popř. email, ze střední školy s instrukcemi a informacemi k přijímacímu řízení a s kódem, pod kterým bude celé přijímací řízení vašeho dítěte probíhat.

Zápisový lístek odevzdáváte/posíláte na střední školu až na konci dubna po oznámení o přijetí vašeho dítěte na střední školu do 10 pracovních dnů – do té doby pečlivě uschovat, neztratit, nezničit. Před odesláním je nutno na zápisovém lístku dovyplnit horní rámeček – název a adresa střední školy, kód a název oboru, datum, podpis žáka a zákonného zástupce.

Pokud byste měli jakékoli dotazy, nebo pokud byste potřebovali poradit, využijte konzultačních hodin každé pondělí od 13,00 do 14,00 hodin – nebo po telefonické domluvě kdykoli v jiných dnech (školní tel. číslo 731 506 939)
Přeji všem hodně štěstí a úspěchů při přijímacím řízení.

Mgr. Hana Hořeňovská

• II.C, IV.A, III.AB, I.C - plavání
  • IV. B,C - plavání
  • I.C - divadelní představení - divadlo Vdf.
  • 16,00 - třídní schůzka I.C
  • Předplavecký výcvik MŠ Motýlek
  • I.C - exkurze Muzeum Česká Lípa (Den zvířátek)
  • Dětská univerzita