17.-20. 4. - Týden "Země"

Soutěž „Řemeslo má zlaté dno“

V pátek 19. ledna se 4 žáci 9. ročníku zúčastnili soutěže „Řemeslo má zlaté dno“, kterou pořádala střední škola ve Varnsdorfu.
Akce pro nás začala v 8,10 hodin, sešli jsme se u školy a školním autem jsme dojeli do Varnsdorfu, ve třídě střední školy jsme se sešli s dalšími šesti družstvy základních škol z okolí. Dostali jsme poučení o pravidlech akce, následovaly různé pokyny, kterými se máme řídit, a pak už jsme šli soutěžit.
První část soutěže byla praktická. Každý člen našeho družstva si vybral jedno řemeslo, a tak se z nás stali na chvíli elektrikář, zámečník, automechanik a truhlářka. V dílnách jsme pracovali samostatně na zadaném úkolu. Tomáš sestavoval svítící kruh, Lukáš vyráběl plechovou krabičku, Jakub opravoval duši kola a Bára sestrojila krmítko pro ptáky. Práce v dílnách nám trvala dvě hodiny, dohlíželi na nás mistři odborného výcviku spolu s žáky střední školy, kteří nám občas i pomohli s prací. Výsledek našeho snažení byl označen, aby následně porota mohla určit pořadí podle toho, jak se nám práce vydařila.
Druhá část soutěže byla teoretická. Ve dvou třídách byly na lavicích připraveny kvízové otázky, na které jsme museli odpovědět, tentokrát už celé družstvo společně. Většinou to byly otázky z fyziky nebo matematiky.
Potom jsme už jen počkali, až vedoucí celé akce naše snažení vyhodnotí. Vyhlášení výsledků se zúčastnil i pan Jakubec, ředitel varnsdorfské školy.
Akce se nám moc líbila, mohli jsme si vyzkoušet něco nového, z výsledků naší práce jsme měli dobrý pocit.

(Tomáš Krčmář, Jakub Špulák, Lukáš Vobora a Barbora Fritscheová)

Duben

• III.B Buchtobraní
  • Dětská univerzita FF UK
  • Návštěva MŠ v I.AC8,55 - 10,45 hod.
  • Akce žáby - stavba zátaras v Doubici
  • Zápis do 1. tříd14,30 - 17,00 hod.
  • Dětská univerzita FF UK
  • Divadelní představení (Vdf.)8,55 - I.A, III.B
  • 9. roč. přijímací pohovory na střední školy
  • 9. roč. přijímací pohovory na střední školy