28.3. - Školní akademie

28.2. - Den otevřených dveří

1.2. - Sportovní den

31. 1. - Vysvědčení

Ministr spravedlnosti navštívil naši školu

Vzácnou návštěvu přivítala v pátek Základní škola v Krásné Lípě na Děčínsku. Do Ústeckého kraje přijel ministr spravedlnosti Robert Pelikán a škola byla jednou z jeho prvních zastávek. Ministr se v kraji seznamuje s projektem mediace ve školách nebo se způsoby řešení problematiky sociálního vyloučení. K němu se přidala i komisařka Evropské unie Věra Jourová.

Děti ze školy v Krásné Lípě ministru, komisařce i jejich doprovodu v pátek předvedly, jak mediace probíhá v praxi. Při té příležitosti si přichystaly krátkou scénku, kde dvě dětské mediátorky řešily spor chlapce s dívkou kvůli rozbitému mobilnímu telefonu. Ten se podařilo díky vyslechnutí obou stran a hledání společného řešení poměrně snadno vyřešit.

„Je to výborný projekt a myslím, že pomáhá zlepšit atmosféru. Díky němu školy umí vyřešit spoustu svých konfliktů. Ještě důležitější ale je, že lidé půjdou dál svým životem s pocitem, že je potřeba se podívat i na to, co si o tom myslí ten druhý a vcítit se do jeho situace. A to bychom asi potřebovali všichni,“ neskrýval své nadšení ministr spravedlnosti.

Zdroj: https://decinsky.denik.cz/zpravy_region/foto-ministr-spravedlnosti-mapuje-na-severu-vyloucene-lokality-20180106.html

Leden
  • Vánoční prázdniny
  • Vánoční prázdniny
  • I.AC - bruslení
  • V. A návštěva knihovny
  • Recitační soutěž - školní kolo
  • Mezinárodní setkání - výjezd do Putzkau
  • Exkurze 9. roč.Výstava "Židovské svědectví o českém století"
  • I.AC - bruslení
  • Soutěž “Řemeslo má zlaté dno”9,00 - 13,00 hod.
  • II. AC - divadelní představení (divadlo Vdf.)
  • II. C buchtobraní
  • Divadelní představení “Život Karla IV.”9,00 - 4. a 5. roč. 10,00 - 6. až 9. roč.
  • Vysvědčení

partner partner partner partner partner