Ministr spravedlnosti navštívil naši školu

Vzácnou návštěvu přivítala v pátek Základní škola v Krásné Lípě na Děčínsku. Do Ústeckého kraje přijel ministr spravedlnosti Robert Pelikán a škola byla jednou z jeho prvních zastávek. Ministr se v kraji seznamuje s projektem mediace ve školách nebo se způsoby řešení problematiky sociálního vyloučení. K němu se přidala i komisařka Evropské unie Věra Jourová.

Děti ze školy v Krásné Lípě ministru, komisařce i jejich doprovodu v pátek předvedly, jak mediace probíhá v praxi. Při té příležitosti si přichystaly krátkou scénku, kde dvě dětské mediátorky řešily spor chlapce s dívkou kvůli rozbitému mobilnímu telefonu. Ten se podařilo díky vyslechnutí obou stran a hledání společného řešení poměrně snadno vyřešit.

„Je to výborný projekt a myslím, že pomáhá zlepšit atmosféru. Díky němu školy umí vyřešit spoustu svých konfliktů. Ještě důležitější ale je, že lidé půjdou dál svým životem s pocitem, že je potřeba se podívat i na to, co si o tom myslí ten druhý a vcítit se do jeho situace. A to bychom asi potřebovali všichni,“ neskrýval své nadšení ministr spravedlnosti.

Zdroj: https://decinsky.denik.cz/zpravy_region/foto-ministr-spravedlnosti-mapuje-na-severu-vyloucene-lokality-20180106.html

Září

• Začátek školního roku 2018/2019
  • II.,III.,IV.V.C stopovaná
  • Branné cvičení pro 2. stupeň
  • IV. C plavání
  • 6. roč. adaptační program
  • I.A, III.A, V.AB vycházka
  • Dopis od skřítků (vycházka do okolí KL)II.A
  • I.AC, III.AC, IV.A - plavání
  • IV.B,C - plavání
  • Třídní schůzky15,30 - III.A 16,00 - I.C, VI.A, VII., VIII., IX.
  • IV.B - setkání se Severkou Jiříkov
  • I.C - výuka venku
  • Třídní schůzky17,00 - IV.,V. C
  • Třídní schůzky16,00 - VI. B od 17,00 - III.C
  • I.AC, III.AC, IV.A - plavání
  • IV.B,C - plavání
  • I. - V. C ukázka práce vodících psůOd 10:00 hod.
  • IX. buchtobraní
  • I.C - venkovní výuka
  • II.C, IV.A , III.AB, I.C - plavání
  • IV. B,C - plavání