28.6.2018 - Zahradní slavnost - slavnostní vyřazení žáků 9. ročníku

Ministr spravedlnosti navštívil naši školu

Vzácnou návštěvu přivítala v pátek Základní škola v Krásné Lípě na Děčínsku. Do Ústeckého kraje přijel ministr spravedlnosti Robert Pelikán a škola byla jednou z jeho prvních zastávek. Ministr se v kraji seznamuje s projektem mediace ve školách nebo se způsoby řešení problematiky sociálního vyloučení. K němu se přidala i komisařka Evropské unie Věra Jourová.

Děti ze školy v Krásné Lípě ministru, komisařce i jejich doprovodu v pátek předvedly, jak mediace probíhá v praxi. Při té příležitosti si přichystaly krátkou scénku, kde dvě dětské mediátorky řešily spor chlapce s dívkou kvůli rozbitému mobilnímu telefonu. Ten se podařilo díky vyslechnutí obou stran a hledání společného řešení poměrně snadno vyřešit.

„Je to výborný projekt a myslím, že pomáhá zlepšit atmosféru. Díky němu školy umí vyřešit spoustu svých konfliktů. Ještě důležitější ale je, že lidé půjdou dál svým životem s pocitem, že je potřeba se podívat i na to, co si o tom myslí ten druhý a vcítit se do jeho situace. A to bychom asi potřebovali všichni,“ neskrýval své nadšení ministr spravedlnosti.

Zdroj: https://decinsky.denik.cz/zpravy_region/foto-ministr-spravedlnosti-mapuje-na-severu-vyloucene-lokality-20180106.html

Červen
  • Letní sportovní den
  • Den s fotbalisty pro 1. třídu9,00 - 11,00 hod.
  • 9. roč. - účast na ped. výzkumu
  • Převzetí titulu Ekoškola
  • Dětská olympiáda
  • Zahradní slavnost - slavnostní vyřazení žáků 9. ročníku