Od 1.9.20 - Přijmeme učitele - učitelku II. stupně

AKTUALITY„Řemeslo má zlaté dno“

thumb

V pátek 17. 1. 2020 se někteří žáci 8. ročníku zúčastnili soutěže Řemeslo má zlaté dno, kterou pořádala VOŠ, SPŠ, SOŠS a CR Varnsdorf. Žáci se rozdělili do 5 oborů – kuchař, truhlář, elektrikář, kovoobráběč a automechanik.
Od naší školy jsme odjeli v 8,30 hodin a do Varnsdorfu přijeli v 8,50 hodin. Byli jsme odvedeni do třídy, kde byly už také ostatní školy. Sešlo se celkem 8 škol z okolí. Nejdřív nás přivítali ředitel a zástupce ředitele varnsdorfské střední školy a také jeden krajský zastupitel. Následně nám bylo sděleno, co se bude dít, a byli jsme rozděleni do skupin podle oborů.
Za naši školu soutěžili tito žáci: Miroslava Kobajová – obor kuchař, Eliška Bertóková – obor kovoobráběč, Jakub Boštík – obor truhlář, Kálman Horvát – obor automechanik, Lukáš Šindelář – obor elektrikář.
Mirka připravovala palačinky a sestavovala mlýnek na maso na čas. Eliška vyráběla z plechu krabičku, Kuba sestavoval ptačí budku, Kálman vyvažoval pneumatiku, vyměňoval brzdové destičky a sundal pneumatiku, nafoukl ji a dal zase zpátky, Lukáš pájel a vytvářel světelný oblouk. Po dokončení prací v jednotlivých dílnách jsme se vrátili zpět do třídy, osvěžili jsme se a poté následovaly písemné testy z matematiky, fyziky a autoškoly, které plnilo vždy celé družstvo dohromady na stanovištích. Na celý test jsme měli 45 minut.
Potom jsme se vrátili zase do třídy a čekali na vyhodnocení celé soutěže, na rozhodnutí poroty, která se skládala z učitelů. Po příchodu poroty byli všichni velmi napjati, jak to dopadne.
Nejdřív se vyhlašoval nejlepší řemeslník v oborech. Z našich žáků byla na 1. místě v oboru kuchař Mirka Kobajová. Pak následovalo vyhlášení výsledků testů – obsadili jsme 2. místo. Po součtu všech bodů to pro nás dopadlo báječně.
V celkovém hodnocení jsme se umístili na 1. místě.
Za velkou podporu a doprovod děkujeme panu učiteli Jakubu Damnitzovi.
Soutěž se nám moc líbila a máme radost, že jsme naši školu tak dobře reprezentovali.
   

M. Kobajová, E. Bertóková, J. Boštík, K. Horvát a L. Šindelář – 8. r.

Vyhledávání

NOVÉ FOTOGRAFIE

Projekty

KALENDÁŘ AKCÍ

« Předchozí

Červenec
2020
Další »
PoÚtStČtSoNe
  
10 11 12 
13 14 15 16 17 18 19 
20 21 22 23 24 25 26 
27 28 29 30 31   
Konec školního roku
partner partner partner partner partner partner
Copyright © 2014 Základní škola a Mateřská škola Krásná Lípa. Vytvořilo studio Web-Style.cz