Od 1.9.20 - Přijmeme učitele - učitelku II. stupně

„Řemeslo má zlaté dno“

V pátek 17. 1. 2020 se někteří žáci 8. ročníku zúčastnili soutěže Řemeslo má zlaté dno, kterou pořádala VOŠ, SPŠ, SOŠS a CR Varnsdorf. Žáci se rozdělili do 5 oborů – kuchař, truhlář, elektrikář, kovoobráběč a automechanik.
Od naší školy jsme odjeli v 8,30 hodin a do Varnsdorfu přijeli v 8,50 hodin. Byli jsme odvedeni do třídy, kde byly už také ostatní školy. Sešlo se celkem 8 škol z okolí. Nejdřív nás přivítali ředitel a zástupce ředitele varnsdorfské střední školy a také jeden krajský zastupitel. Následně nám bylo sděleno, co se bude dít, a byli jsme rozděleni do skupin podle oborů.
Za naši školu soutěžili tito žáci: Miroslava Kobajová – obor kuchař, Eliška Bertóková – obor kovoobráběč, Jakub Boštík – obor truhlář, Kálman Horvát – obor automechanik, Lukáš Šindelář – obor elektrikář.
Mirka připravovala palačinky a sestavovala mlýnek na maso na čas. Eliška vyráběla z plechu krabičku, Kuba sestavoval ptačí budku, Kálman vyvažoval pneumatiku, vyměňoval brzdové destičky a sundal pneumatiku, nafoukl ji a dal zase zpátky, Lukáš pájel a vytvářel světelný oblouk. Po dokončení prací v jednotlivých dílnách jsme se vrátili zpět do třídy, osvěžili jsme se a poté následovaly písemné testy z matematiky, fyziky a autoškoly, které plnilo vždy celé družstvo dohromady na stanovištích. Na celý test jsme měli 45 minut.
Potom jsme se vrátili zase do třídy a čekali na vyhodnocení celé soutěže, na rozhodnutí poroty, která se skládala z učitelů. Po příchodu poroty byli všichni velmi napjati, jak to dopadne.
Nejdřív se vyhlašoval nejlepší řemeslník v oborech. Z našich žáků byla na 1. místě v oboru kuchař Mirka Kobajová. Pak následovalo vyhlášení výsledků testů – obsadili jsme 2. místo. Po součtu všech bodů to pro nás dopadlo báječně.
V celkovém hodnocení jsme se umístili na 1. místě.
Za velkou podporu a doprovod děkujeme panu učiteli Jakubu Damnitzovi.
Soutěž se nám moc líbila a máme radost, že jsme naši školu tak dobře reprezentovali.

M. Kobajová, E. Bertóková, J. Boštík, K. Horvát a L. Šindelář – 8. r.

Červenec

27 28 29 30 31