Od 1.9.20 - Přijmeme učitele - učitelku II. stupně

Vánoce na zámku Stránov

Ještě než budeme prožívat vánoční svátky se svými nejbližšími, musíme si tuto atmosféru také užít se svými spolužáky a paní učitelkou. Proto pro nás paní učitelka připravila výlet na Vánoční zámek Stránov. Vydali jsme se tam 10.12.2019, což by možná jindy byl den zachumelený nebo mrazivý, vzhledem k tomuto datu, ale počasí nás překvapilo a přineslo skoro jarní den. I pan řidič byl usměvavý, tak jsme mohli vyjet na náš výlet. Už od silnice jsme viděli nádherný velký zámek. A to jsme ho ještě neviděli uvnitř, to vám byla nádhera, nejenže byl pěkně po staročesku vyzdoben, ale ta vánoční purpurová vůně Vánoc. Hned jsme nasáli vánoční atmosféru....Pak se nás ujal pan komoří, který nás uvítal, kuchař s kuchařkou nás dokonce nechali i připravit cukroví a ochutnat vánočku a s paní kněžnou a panem knížetem tohoto zámku jsme si hezky popovídali o zvycích a tradicích. Za toto milé přijetí jsme jim zazpívali koledy a poté  jsme se dostali i na Půlnoční malou mši, jako by byla opravdu právě půlnoc.
Domů jsme si odvezli plno dojmů a krásnou památku, kterou jsme si mohli sami vyrobit ze svíček. Nejkrásnější na tom ovšem bylo, že se k nám všichni moc pěkně chovali a měli vše pro nás tak nádherně přichystané, cítili jsme se opravdu jejich vzácnými hosty.

Žáci V.B s paní učitelkou Mgr. Renátou Hegnerovou

Srpen