Od 1.9.20 - Přijmeme učitele - učitelku II. stupně

Projektová výuka

Ve dnech 2. 12. až 6. 12. proběhla výuka, která má již na naší škole své místo. Projektové vyučování je výuka založená na projektové metodě. Žáci samostatně řešili a zpracovávali určitý problém spjatý s životní realitou. Stanovili si cíl, který vyústil v konkrétní výstup například plakát, výkres, výtvarné dílo, mapu….
Tentokrát se zapojili šesťáci a sedmáci. Vytvořili si tříčlenné skupiny napříč ročníky, naplánovali cíl, výstupy a harmonogram činnosti na celý týden a pustili se do práce.  Procházeli jednotlivými kroky za dohledu a pomoci učitelů. V pátek před svými spolužáky i rodiči své úsilí předvedli. Ani tato dovednost nebyla snadná a prověřila připravenost. Na závěr nechybělo hodnocení.
Někteří žáci by své téma jistě mohli představit i jiným posluchačům, tak zajímavá zpracování témat byla vidět a slyšet.

Martina Kolářová

Témata, která si žáci mohli vybrat:

Doba bronzová - Zjistíš, jak se změnil život lidí v době bronzové (co pěstovali, jaká řemesla se rozvíjela, v co věřili). Na konci budeš umět vyprávět, jak šel život v době bronzové.

Doba železná - To jsou záhadní Keltové. Podíváme se blíže na jejich život, odkud přišli, co všechno uměli a kam zmizeli.

Středočeský kraj - Naučíš se základní fakta o Středočeském kraji, které zaznamenáš do nástěnné mapy, kterou sám vytvoříš.

Oblasti Evropy (státy Evropy) - Zjistíš, které státy patří do jednotlivých oblastí Evropy. Blíže se seznámíš s jednotlivými státy, jak vypadají a jak tam lidé žijí.

Meteorologické stanice, meteorologie - Změříš vhodně zvolenými měřidly teplotu, tlak, směr a rychlost větru, množství srážek.

Balonové létání - Objasníš princip balonového létání, vyjmenuješ druhy balonů, provedeš pokusy.

Lýkožrout smrkový - Vysvětlíš vliv prostředí na výskyt škůdců. Zařadíš živočichy do taxonomických skupin.

Mýval severní - Porovnáš základní vnitřní a vnější stavbu, vysvětlíš funkci orgánů, zařadíš živočicha do taxonomické skupiny. Odvodíš výskyt na území ČR.

Memento mori - Pamatuj, že jsi smrtelný - téma, které se objevuje ve všech dobách a stylech. Prozkoumáš všechny jeho podoby a symboliku. Seznámíš se s některými autory a jejich díly. Sám vytvoříš jedno dílo na toto téma.

Geometrie v umění - Minimalismus jako maximální prostředek. Prozkoumáš všechny jeho podoby a symboliku. Seznámíš se s některými autory a jejich díly. Sám vytvoříš jedno dílo na toto téma.

Voda - Seznámíš se s kapalným skupenstvím látek, uvědomíš si důležitost této látky, seznámíš se s koloběhem vody na Zemi.

Sad - Představíš svým kamarádům z Německa školní sad. Konverzuješ s rodilým mluvčím. Připravíš vybranou slovní zásobu k danému tématu.

Srpen