18.11. - Vyšlo 1. číslo školního časopisu

21.12.-5.1 - Vánoční prázdniny

EXKURZE DO PRAHY – V. A

V úterý 5. listopadu se naše třída 5. A vydala na exkurzi do Prahy. Hlavním cílem naší exkurze bylo poznat historické památky, o kterých jsme se učili v hodinách vlastivědy.
Do Prahy jsme přijeli vlakem. Z hlavního nádraží jsme se vydali na Královskou cestu, která začíná u Prašné brány. Prošli jsme Celetnou ulicí až na Staroměstské náměstí. Zaujal nás pomník Mistra Jana Husa, udivil nás svou velikostí. Před Staroměstskou radnicí jsme počkali na celou hodinu, abychom viděli všech dvanáct apoštolů na Staroměstském orloji. Přes Malé náměstí jsme došli k pomníku Karla IV. na Křížovnickém náměstí. Na Karlově mostě nás překvapilo množství různých umělců, líbil se nám velkolepý pohled na Pražský hrad. Na Malostranském náměstí jsme si prohlédli barokní chrám svatého Mikuláše a Nerudovou ulicí jsme stoupali k Hradčanskému náměstí. Z něj jsme fascinovaně hleděli na celou Prahu. Překvapila nás její velikost a nespočet rozličných domů a staveb. Do Pražského hradu jsme se dostali přes bezpečnostní kontrolu. Při vstupu na III. nádvoří nás ohromila velikost a nádhera chrámu svatého Víta. Při vnitřní prohlídce jsme si uvědomili, že blízko nás leží Karel IV. i svatý Václav. Byl to velmi zvláštní pocit vnímat jejich blízkost. Po Starých zámeckých schodech jsme sestoupili do stanice Malostranská, abychom jízdou metrem završili naši úžasnou procházku po Praze.
Děkujeme v první řadě naší paní učitelce Daně Maternové za nádherný zážitek, který pro nás pečlivě připravila. Děkujeme také Komunitnímu centru Kostka Krásná Lípa, které většině z nás zaplatilo cestu do Prahy. Mnozí z nás byli v Praze poprvé. Děkujeme.

Žáci V. A

• Adventní koncert
  • Adventní koncert (Kostel sv.Maří Magdaleny)Od 10,30 hod.
  • ČERT A MIKULÁŠ (1.-3.roč.)
  • II.C - druhý adventní den
  • V.B - vánoční dílničky
  • Sférické kino
  • Sférické kino