18.11. - Vyšlo 1. číslo školního časopisu

21.12.-5.1 - Vánoční prázdniny

Moštování

V pátek 25. října jsme se v rámci výuky sešli ke společnému moštování jablíček z našich zahrádek a vzdálenějších částech města, protože v našem sadu se letos urodilo málo. I Ekotým přispěl svým pátráním po plodících jabloních v blízkém okolí. Počasí přálo pobytu na čerstvém vzduchu. 1. stupeň plnil úkoly již během cesty. Oproti tomu 2. stupeň vyrazil rychle, aby připravil stanoviště. Každý ročník měl předem připravený úkol. Malí přírodovědci instalovali svůj hmyzí domek, který má přispět k ještě živějšímu sadu. I ptačí budky dostaly své místo. Pátý ročník připravil ochutnávku jablečných odrůd. VI. B krájela, přebírala, drtila, čistila, moštovala. VI. A měla připravené pohybové hry. Však také stanoviště s provazy mezi stromy navštívili sportovci jako první. VII. A vytvořila Jablečníka. Ten nám bude hlídat příští úrodu. VII. B zajistila oheň a pruty na opékání buřtů. Osmáci ostatní děti zaučovali v přípravě křížal. Deváťáci vysvětlovali princip kvašení. Práce chtiví sadaři zasadili v sadu další hrušeň. Během dopoledne se děti rády ujaly drtičky ovoce a páky našeho nového ručního lisu, ze kterého brzy začala vytékat lahodná šťáva. Slévaly ji do lahví, ze kterých rychle mizela do hrníčků všech návštěvníků. Vlídné počasí přispělo k dobré náladě, která celou dobu panovala.  Moštu bylo opravdu málo, tak každý jen ochutnal. Zjištění, že čerstvý mošt je opravdu chutný a kolik to dá práce, bylo opravdu velké. Žádné kázeňské prohřešky učitelé neřešili ani 1. pomoc nebyla nutná. Vše probíhalo v naprostém poklidu. Na dotazy, co jsme se učili a naučili, žáci odpovídali ihned.

Martina Kolářová

• Adventní koncert
  • Adventní koncert (Kostel sv.Maří Magdaleny)Od 10,30 hod.
  • ČERT A MIKULÁŠ (1.-3.roč.)
  • II.C - druhý adventní den
  • V.B - vánoční dílničky
  • Sférické kino
  • Sférické kino