Ukončení školního roku třídy IV. B

Společně s letošním školním rokem jsme se také na čas prázdnin rozloučili s kamarády z Domova Severka Jiříkov a to na XXVI. ročníku Olympijských her, které pořádá Domov Srdce v dlaních ve Filipově. Letos jsme tuto návštěvu spojili i prohlídkou baziliky Panny Marie. Přivítal nás dlouholetý varhaník této baziliky pan Mgr. Jiří Chlum, který nás poučil a předvedl jak takovýto královský nástroj vypadá z blízka a jak se na něj hraje.
Potom jsme v kapli vyslechli o zázraku, který se tu před mnoha lety stal a prohlídli jsme si celou baziliku.

Naše dobrodružství pokračovalo i v dalším týdnu, kdy jsme navštívili rozhlednu Dýmník a pokochali jsme se nádhernými kameny - Stromem života, kde si každý z nás ten svůj kámen vyhledal a načerpal z něj dostatek energie.

Hned za dva dny jsme jeli vláčkem na školní výlet do děčínského zámku, kde nás přivítal mladý pan hrabě a celým zámkem moc hezky provedl. Dokonce jsme mohli soutěžit o mince a nakonec jsme obdrželi Certifikát.

V posledním týdnu jsme si také užili, a to nejen sportovním dnem, který pořádala naše škola, ale vydováděli jsme se také s paní učitelkou na minigolfu, který nám v celku šel. A v dalším dnu jsme byli na exkurzi v čokoládovně Mana, kde se nám  moc věnovali a moc se nám tam líbilo.

Na konec školního roku jsme toho stihli  hodně a vše jsme si náramně užili, jelikož jsme výborná parta a máme se rádi !!!!!

Žáci IV. B s paní uč. Mgr. Renátou Hegnerovou

Červenec