AKTUALITYZa humny máme národní park

thumb

Správa Národního parku České Švýcarsko a České Švýcarsko o.p.s. nás pozvaly na akci EKODEN PRO ŠKOLY NÁRODNÍHO PARKU. Soutěž se jmenovala „Za humny máme národní park“.
Ve čtvrtek, 6. 6. 2019, v 9:30 se soutěže zúčastnily z každé základní školy maximálně dva tříčlenné týmy složené z dětí ze 4. a 5. tříd. Celkem tedy 6 dětí z každé školy. Soutěž se konala v areálu přírodní zahrady u Správy Národního parku České Švýcarsko v Krásné Lípě. Naši školu reprezentovali čtvrťáci: Andrej Kubišta, Ondra Nagel a Dorotka Judová a páťáci Standa Dohnal, Martin Schlesinger, Viktorka Pavelková.
Jednotlivé týmy na připravené stezce odpovídaly na otázky týkající se fauny, flory a míst v Národním parku České Švýcarsko. Jedním z úkolů byla i práce s mapou a orientace v ní. Součástí soutěže bylo i stanoviště, v němž děti představily činnost své školy s tématem ekologie a ochrany přírody. Pro toto stanoviště si děti připravily fotografie, články z novin, kroniku, atp., jako důkaz o prezentovaných aktivitách. Toto stanoviště absolvovaly společně všechny děti z jedné školy. Naši žáci představili svoji celoroční činnost ve starém ovocném sadu v ulici Elišky Krásnohorské. Body se přičetly oběma týmům z vysílající školy.
Pro účastníky pořadatelé připravili doprovodný program: botanické praktikum, badatelské aktivity, vyrábění náhrdelníků, tvoření z oblázků a temper. Opékání buřtů je již každoroční tradicí na této soutěži.
Na závěr EKODNE proběhlo vyhlášení výsledků soutěže a ocenění všech soutěžících. I přesto, že na čas vyřešili žáci páté třídy úkoly dříve, prvním ze čtrnácti týmů se stali naši čtvrťáci: Andrej Kubišta, Ondra Nagel a Dorotka Judová, protože měli více odpovědí správně. Vítězný tým získal pro celou svou třídu exkurzi do Národního parku České Švýcarsko, kterou zajistí organizátoři soutěže, a to včetně autobusu.
Chtěla bych poděkovat pořadatelům, že zbytek páté třídy si také mohl nanečisto vyzkoušet obtížnost úkolů, tentokrát zaměřených na šelmy Národního parku.

Martina Kolářová

Vyhledávání

NOVÉ FOTOGRAFIE

logologologologo

Projekty

KALENDÁŘ AKCÍ

« Předchozí

Srpen
2019
Další »
PoÚtStČtSoNe
   
10 11 
12 13 14 15 16 17 18 
19 20 21 22 23 24 25 
26 27 28 29 30 31  
Konec školního roku
partner partner partner partner partner partner
Copyright © 2014 Základní škola a Mateřská škola Krásná Lípa. Vytvořilo studio Web-Style.cz