18.11. - Vyšlo 1. číslo školního časopisu

21.12.-5.1 - Vánoční prázdniny

Za humny máme národní park

Správa Národního parku České Švýcarsko a České Švýcarsko o.p.s. nás pozvaly na akci EKODEN PRO ŠKOLY NÁRODNÍHO PARKU. Soutěž se jmenovala „Za humny máme národní park“.
Ve čtvrtek, 6. 6. 2019, v 9:30 se soutěže zúčastnily z každé základní školy maximálně dva tříčlenné týmy složené z dětí ze 4. a 5. tříd. Celkem tedy 6 dětí z každé školy. Soutěž se konala v areálu přírodní zahrady u Správy Národního parku České Švýcarsko v Krásné Lípě. Naši školu reprezentovali čtvrťáci: Andrej Kubišta, Ondra Nagel a Dorotka Judová a páťáci Standa Dohnal, Martin Schlesinger, Viktorka Pavelková.
Jednotlivé týmy na připravené stezce odpovídaly na otázky týkající se fauny, flory a míst v Národním parku České Švýcarsko. Jedním z úkolů byla i práce s mapou a orientace v ní. Součástí soutěže bylo i stanoviště, v němž děti představily činnost své školy s tématem ekologie a ochrany přírody. Pro toto stanoviště si děti připravily fotografie, články z novin, kroniku, atp., jako důkaz o prezentovaných aktivitách. Toto stanoviště absolvovaly společně všechny děti z jedné školy. Naši žáci představili svoji celoroční činnost ve starém ovocném sadu v ulici Elišky Krásnohorské. Body se přičetly oběma týmům z vysílající školy.
Pro účastníky pořadatelé připravili doprovodný program: botanické praktikum, badatelské aktivity, vyrábění náhrdelníků, tvoření z oblázků a temper. Opékání buřtů je již každoroční tradicí na této soutěži.
Na závěr EKODNE proběhlo vyhlášení výsledků soutěže a ocenění všech soutěžících. I přesto, že na čas vyřešili žáci páté třídy úkoly dříve, prvním ze čtrnácti týmů se stali naši čtvrťáci: Andrej Kubišta, Ondra Nagel a Dorotka Judová, protože měli více odpovědí správně. Vítězný tým získal pro celou svou třídu exkurzi do Národního parku České Švýcarsko, kterou zajistí organizátoři soutěže, a to včetně autobusu.
Chtěla bych poděkovat pořadatelům, že zbytek páté třídy si také mohl nanečisto vyzkoušet obtížnost úkolů, tentokrát zaměřených na šelmy Národního parku.

Martina Kolářová

• Adventní koncert
  • Adventní koncert (Kostel sv.Maří Magdaleny)Od 10,30 hod.
  • ČERT A MIKULÁŠ (1.-3.roč.)
  • II.C - druhý adventní den
  • V.B - vánoční dílničky
  • Sférické kino
  • Sférické kino