25.-26. 4. - Den Země

Odběry vody s VŠCHT

Ve čtvrtek 28. března se žáci 5. ročníku naší školy věnovali avizovanému a hlavnímu tématu letošních Ozvěn Ekofilmu v Krásné Lípě, a sice odběrům vzorků vody v místních tocích. Cílem projektu je dlouhodobé sledování civilizačních vlivů na kvalitu vody a předpokládáme, že v následujícím školním roce budeme formou “časosběrů” pokračovat.
Naše škola dostala přidělen rybník Klabeček, který je napájen říčkou Křinice. Ta pramení nedalekém v lesním areálu. Na místo přijel zástupce z organizačního týmu Ozvěn Ekofilmu a s ním jeden odborník z VŠCHT. Po úvodním seznámení s problematikou kvality vody, civilizačními znečištěními a metodikou analýzy vody jsme přistoupili k vlastním odběrům. Počasí nám nepřálo, ale ani to nás neodradilo od závěrečného společného opékání buřtů. Srovnávací vzorek vody, po průtoku městem, byl odebrán z Křinice v Kyjově. Aktivita probíhá za podpory vědeckých pracovníků VŠCHT v Praze, Fakulty technologie ochrany prostředí a Ústavu chemie ochrany prostředí.
V regionu se účastní stejného programu žáci základních škol z Krásné Lípy, Chřibské, Jiříkova, Starých Křečan a Šluknova. Měření budou opakovaná, počítá se i s návštěvou žáků v odborných laboratořích VŠCHT. Dílčí výsledky rozborů se dozvíme v 1. polovině dubna. Velká prezentace výsledků pak bude součástí závěrečného dne Ozvěn 26. 4. v KD Krásná Lípa.

Duben
  • 8,00 - I.A, IV.A - divadelní představení (divadlo Vdf.)
  • V. B buchtobraní
  • Odznak všestranosti
  • 9. roč. - VĚNEČEK
  • Zápis do prvních tříd14:30- 17: 00
  • Bubnování
  • Dětská univerzita
  • Šluknovský správňák
  • III.C - pečení velikonočních jidášů
  • 14,00 - 17,00 - konzultační hodiny VI.A
  • IV.B - exkurze Zubrnice
  • III.C - Velikonoční tvoření s rodičiOd 16,30 hod.
  • III.C, IV.C, V.C - exkurze Praha
  • Velikonoční prázdniny
  • Přednáška pro rodiče budoucí prvňáků
  • I. C výuka venku