25.-26. 4. - Den Země

Kouzla a čáry v hodině fyziky

Základní škola hledá účinné způsoby jak zvýšit zájem o přírodovědné obory.
Čtvrteční dopoledne bylo pro šesťáky hodně netradiční. Přijela totiž vzácná návštěva, vědec z masa a kostí. S aktérem čtvrtečních pokusů byste si rukou dlouho nepotřásli. Úsměv na vašich rtech by během okamžiku zmrzl. A to doslova. Jednalo se totiž o pokusy s kapalným dusíkem. Jako dusíkův velký kamarád přijel Mgr. Jiří Králík, Ph.D. z katedry fyziky Přírodovědecké fakulty Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem.
RNDr. Jiří Králík si pro žáky prvního ročníku připravil sérii velmi zajímavých pokusů s dusíkem. Ukázal žákům, co se děje s vlastnostmi těles, jestliže je  rychle ochladíme. Dále demonstroval fyzikální vlastnosti, jako jsou rozpínavost plynů, tekutost plynů, supravodivost materiálů, křehkost, změna teploty varu v závislosti na vnějším tlaku. Nebylo třeba mít obavy, mohli jsme se ho dotknout a někteří jej dokonce ochutnali v piškotech. Pokusy byly doprovázeny fundovanými komentáři pana doktora Králíka. Celá problematika byla představena atraktivním, tak trochu kouzelnickým způsobem. Takže vyučovací hodina utekla všem velmi rychle.

Duben
  • 8,00 - I.A, IV.A - divadelní představení (divadlo Vdf.)
  • V. B buchtobraní
  • Odznak všestranosti
  • 9. roč. - VĚNEČEK
  • Zápis do prvních tříd14:30- 17: 00
  • Bubnování
  • Dětská univerzita
  • Šluknovský správňák
  • III.C - pečení velikonočních jidášů
  • 14,00 - 17,00 - konzultační hodiny VI.A
  • IV.B - exkurze Zubrnice
  • III.C - Velikonoční tvoření s rodičiOd 16,30 hod.
  • III.C, IV.C, V.C - exkurze Praha
  • Velikonoční prázdniny
  • Přednáška pro rodiče budoucí prvňáků
  • I. C výuka venku