Projektový týden k 100.výročí republiky v naší škole

Na tento týden se řada tříd již připravovala v minulém školním roce. Nikdo z nás netušil, že se v tomto týdnu opět ohlásí a poctí nás  návštěvou i Česká školní inspekce. My jsme si však naši akci pokazit nenechali.

Kdo z vás nás navštívil , viděl po celé škole práce našich žáků a učitelů formou výstav a to na různá zaměření např.- oblékání za první republiky, spisovatelé, pocta K.Čapkovi,výstava starých fotoaparátů a fotografií atd.

Každé ráno nás uvítala znělka Československého rozhlasu a žáci IX. tříd nás seznámili, co se v kterém historickém období událo v naší republice.Pak následovaly tzv. Dílny s tématy - proměna jídelníčku, mincí a bankovek, školství a stylu oblečení.Zajímavosti do těchto dílen si připravili pro žáky učitelé a nebo , jak to bylo např.  ve tříde IV.B, samotní žáci.

Ve středu děti společně s mateřinkami předvedly svá vystoupení v Kulturním domě a v pátek se tento týden ukončil zlatým hřebem, kdy celý učitelský sbor společně s žáky přišli do školy v prvorepublikovém  oblečení, což byla opravdu pastva pro oči- elegance, šarm a šmrnc !!

Celý projekt se nám opravdu vydařil, důstojně jsme toto sté výročí republiky oslavili!!!

• 10,00 - II.A návštěva knihovny
  • Dětská univerzita