25.-26. 4. - Den Země

Projektový týden k 100.výročí republiky v naší škole

Na tento týden se řada tříd již připravovala v minulém školním roce. Nikdo z nás netušil, že se v tomto týdnu opět ohlásí a poctí nás  návštěvou i Česká školní inspekce. My jsme si však naši akci pokazit nenechali.

Kdo z vás nás navštívil , viděl po celé škole práce našich žáků a učitelů formou výstav a to na různá zaměření např.- oblékání za první republiky, spisovatelé, pocta K.Čapkovi,výstava starých fotoaparátů a fotografií atd.

Každé ráno nás uvítala znělka Československého rozhlasu a žáci IX. tříd nás seznámili, co se v kterém historickém období událo v naší republice.Pak následovaly tzv. Dílny s tématy - proměna jídelníčku, mincí a bankovek, školství a stylu oblečení.Zajímavosti do těchto dílen si připravili pro žáky učitelé a nebo , jak to bylo např.  ve tříde IV.B, samotní žáci.

Ve středu děti společně s mateřinkami předvedly svá vystoupení v Kulturním domě a v pátek se tento týden ukončil zlatým hřebem, kdy celý učitelský sbor společně s žáky přišli do školy v prvorepublikovém  oblečení, což byla opravdu pastva pro oči- elegance, šarm a šmrnc !!

Celý projekt se nám opravdu vydařil, důstojně jsme toto sté výročí republiky oslavili!!!

Duben
  • 8,00 - I.A, IV.A - divadelní představení (divadlo Vdf.)
  • V. B buchtobraní
  • Odznak všestranosti
  • 9. roč. - VĚNEČEK
  • Zápis do prvních tříd14:30- 17: 00
  • Bubnování
  • Dětská univerzita
  • Šluknovský správňák
  • III.C - pečení velikonočních jidášů
  • 14,00 - 17,00 - konzultační hodiny VI.A
  • IV.B - exkurze Zubrnice
  • III.C - Velikonoční tvoření s rodičiOd 16,30 hod.
  • III.C, IV.C, V.C - exkurze Praha
  • Velikonoční prázdniny
  • Přednáška pro rodiče budoucí prvňáků
  • I. C výuka venku